Edukacije

Radionice i predavanja namijenjene su učenicima Škole kao vannastavne aktivnosti u organizaciji Škole.

Vrste edukacija:

interaktivne multidisciplinarne radionice

– majstorski seminari za učenike srednje i pripremne glazbene škole s gostima predavačima iz poznatih konzervatorija, orkestara i opernih kuća diljem svijeta

– predavanja i radionice na sljedeće teme; pozicioniranje i poduzetništvo u svijetu glazbe, rad s dirigentom, scenski pokret u glazbi, umijeće dobre prezentacije svojih vještina na audicijama, načini izvedbe raznih glazbenih stilova, i mnogi drugi

Kroz edukacije primjenjujemo interdisciplinarni način podučavanja, koristeći znanja iz drugih znanstvenih i umjetničkih disciplina. Interdisciplinarna perspektiva je ključna za razvoj umjetničkih vještina. Interdisciplinarno obrazovanje omogućuje primjenu znanja iz različitih disciplina, te njihov doprinos dubljem razumijevanju glazbe.

Imajući na umu principe inovativnosti, za svaku školsku godinu Škola kreira i organizira mnoge interaktivne radionice, gostujuća predavanja i majstorske seminare na navedene teme, ali i na teme koje su u interesu za daljnji razvoj učenika u skladu s potrebama tržišta rada i potrebama učenika.